Газонна трава: основні види, поради та рекомендації з вирощування

Газон як елемент ландшафтного дизайну має дуже велике значення. Він може грати суто декоративну роль, бути ознакою статусу чи являтися частиною спеціалізованого майданчика. Тому до його вибору потрібно підходити комплексно та відповідально. Ознайомитися з популярними видами трави газонної можна в інтернет-магазині Green Home https://greenhome.in.ua.

Основні види газонної трави

Від типу газонної трави залежить її цільове призначення та метод догляду за нею. Існує всього п’ять основних видів.

  1. Універсальна – середня за складністю щодо догляду, найчастіше використовується на дитячих майданчиках, в садових та паркових зонах, приємна на вигляд, володіє помірною стійкістю до навантажень, для неї характерні невибагливість й довговічність.

  2. Спортивна – має сильну щільність, дуже високий опір витоптуванню та силовий спротив, тому стелиться в зонах з інтенсивним навантаженням, наприклад, на спортивних майданчиках, ігрових полях, стадіонах та подібних. Для неї необхідні регулярний підсів, полив, аерація та інше.

  3. Партерна – потребує повноцінного догляду з рівномірною періодичністю, використовується в декоративних цілях, адже має гарний вигляд, рівномірне зростання та чудову щільність.

  4. Тіньова – чудовий вибір для ділянок з обмеженим доступом для сонячного сяйва, знаменита рівномірним зростанням, проте потребує певної уваги у вигляді регулярного додаткового підживлення.

  5. Мавританська – належить до декоративних типів, відрізняється поєднанням квітів, наприклад, ромашки або календули, та трави, не дуже стійка до типових навантажень, проте має приголомшливий вигляд в період цвітіння.

Обраний вид безпосередньо впливає на естетичні та практичні компоненти земельного покриття.

Ключові аспекти вирощування

Процес вирощування трави газонної можна умовно поділити на декілька основних пунктів. Спочатку підготовлюється земельна ділянка. Це вміщує в себе прибирання бур’янів, сміття, зайвих органічних елементів та предметів, розпушування ґрунту та використання добрива за потреби. Потім настає час безпосередньо для посіву згідно з інструкцією для обраного типу насіння.

Після цього необхідно надати ділянці належний догляд. А саме: 

  • регулярно поливати (особливо на початку проростання);

  • скошувати траву (важливо слідкувати за інтенсивністю зростання в різний час сезону);

  • хоча б один раз на рік проводити аерацію;

  • використовувати добрива восени та весною.

Також потрібно проводити «ремонтні роботи» території. За потреби варто пересівати ті фрагменти ділянки, які чимось пошкоджені або уражені. Краще завести блокнот з догляду та фіксувати в ньому виконані роботи (з вказанням причини, дати та обсягу проведених дій).

Поради та рекомендації з вирощування трави

До початку вибору потрібно визначитися з основною метою використання газону. Надзвичайно важливо точно знати, потрібен він як декорація чи має виконувати якісь конкретні функції. Далі важливо дізнатися, яка буває температура та вологість навколишнього середовища й скільки сонячного проміння потрапляє на обрану ділянку. Адже ці показники мають максимальний вплив на зростання трави. Перед купівлею насіння обов’язково перевірити вимоги для його вирощування.

Особливо варто також врахувати тип ґрунту: яка його текстура, кислотність, родючість та чи є дренаж. Згідно з цим можна суттєво звузити коло пошуку марки та типу газону. Наостанок, потрібно чітко визначитися з майбутнім навантаженням на газон. Наприклад, якщо він буде знаходитися в зоні активного відпочинку, то варто віддати перевагу більш стійким сортам трави.